צור קשר

        חיפוש מתקדם
דוא"ל:

סיסמה:


דף הבית
 

כיצד לבחור פתרון הדפסה?

» דף הבית » מידע מקצועי

על מנת לרכוש מדפסת אמינה וחסכונית, שתבצע את העבודה הדרושה לכם בסטנדרטים גבוהים, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי המדפסות השונות ולדעת איזו מדפסת תענה על הדרישות שלכם
 
בחירת מדפסת היא מהלך שלא כדאי להקל בו ראש. מדפסת היא כלי עבודה המשרת את בעליו במשך שנים ארוכות, ועליה להיות חסכונית בתחזוקה שוטפת וכן להפיק תוצרי דפוס באיכות גבוהה על גבי חומרי גלם שונים.

על מנת להבין איזו מדפסת עונה על הדרישות שלכם בצורה הטובה ביותר, חשוב להתייעץ עם מומחה מתחום הדפוס. חברת קולורטק, המהווה חלוצה בהטמעת מערכות הדפסה בפורמט רחב, מגישה לכם כמה כללי אצבע שחשוב להכיר בטרם רוכשים מדפסת:

בחירת פתרון דפוס מתחילה בהגדרת היקף השימוש בו: מהו היקף ההדפסה היומי, על אילו חומרים מבוצעת ההדפסה, האם יש צורך בצבעים עמידים מפני קרני UV וכו'. מדפסות מקצועיות מיועדות להדפסה מאומצת ותדירה (Robust) ברזולוציות גבוהות. מחירי החומרים המתכלים הדרושים להן נמוכים בזכות מיכלי דיו גדולים וחסכוניים וטעינה בגלילי נייר המאפשרים הדפסה רצופה תוך ניצול מקסימלי של רוחב הגיליון. לשם נוחות השימוש למדפסות מקצועיות ישנם מספר פתחי הזנת נייר המאפשרים הדפסה על גוון חומרים בעלי קשיחות ומרקם משתנים.

המדפסות המקצועיות נותנות מענה לתחומים מקצועיים מכל הסוגים:
תחום הייצור והפרסום (Production) - מדפסות הזרקת דיו המיועדות לתחום הייצור והפרסום מיועדות לייצור מוצרים פרסומיים כגון: רולאפים, מעמדים לתערוכות, פוסטרים ושילוט. ניתן להדפיס על מגוון רחב של חומרים: סלילי מדבקות בגדלים שונים, רולאפים, פלריגים, שמשוניות וחומרי PVC עמידים למזג אוויר.

תחום הצילום והאומנות (Photography & Fine Art) - מדפסות הזרקת דיו המיועדות לתחום האומנות והצילום מאפשרות ייצור הדפסים ברמת צבעוניות פנטסטית על מגוון חומרים כגון: קנבס, קאפה, ועוד. הודות ל-12 מכלי צבעי בסיס מתקבלת בכל הדפסה צבעוניות עשירה יותר, מעברי צבע חלקים והדפסת תמונות וגרפיקות מורכבות תוך שמירה על מהירות הדפסה גבוהה. בעלי סטודיו כגון אמנים וצלמים יכולים לבצע הדפסות בעסק המתמחה בהדפסת צילומי אומנות או לחילופין לרכוש מדפסת שתעמוד לרשותם.

תחום ההנדסה (In-House Print,& CAD/GIS) - מדפסות הזרקת דיו המיועדות לתחום ההנדסי מתמחות בהדפסת מפות ושרטוטים ברזולוציה גבוהה תוך חסכון ניכר בכמויות הדיו. מדפסות אלו משמשות משרדי אדריכלות, בינוי, מיפוי ותכנון.

מהם ההבדלים בין המדפסות השונות?

המפרט הטכני של המדפסת מציין את התכונות והיכולות שלה. על מנת לבחור את המדפסת המתאימה ביותר, חשוב להבין את המשמעות של המונחים המקצועיים:
 
• צורת הזנה – אופן הזנת חומר הגלם עליו מבוצעת ההדפסה. ניתן להדפיס על מגוון רחב של חומרים, ועל נייר בעוביים שונים. צורת הההזנה העיקרית במדפסות מקצועיות היא גליל נייר המוזן למכונה ונחתך בתום ההדפסה לפי האורך הרצוי. השימוש בגליל חוסך התעסקות מיותרת וחוסך את הצורך להזין דפים חדשים.
 
• ארכיוניות – הדפסה בתוספת צבע פיגמנטי החסין מפני קרניUV , המאפשרת הדפסת מוצרים כגון פוסטרים, תמונות ושלטים בעלי עמידות נגד דהיית הצבע לשנים רבות. חיוני להדפסות גראפיות ושיווקיות החשופים לתנאי מזג אוויר.
הדפסה ללא מסגרת – שיטת הדפסה מתקדמת אשר מנצלת את מלוא רוחב הדף ומונעת היווצרות שוליים לבנים שאינם בשימוש. הדפסה ללא שוליים היא צורת הדפסה חסכונית, יעילה ונוחה.
 
• ערוצי צבע – מספר ערוצי הצבע מתייחס לכמות מכלי הדיו בהם עושה מדפסת שימוש. ישנם שני מכלי צבע שחורים המאפשרים הדפסה בפורמט מט ובפורמט מבריק, וכן מאפשרים הדפסה של שחור בעל עומק וגוון עשיר.
 
• רזולוציה – משמעות המושג רזולוציה הוא כושר ההפרדה בין טיפות הצבע המודפסות. רזולוציה נמדדת ביחידת המידה DPI (Dots per inch) ומציינת את כמות הטיפות לכל אינץ'. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, איכות ההדפסה וחדות הקווים גבוהה יותר.
 
• החלפת דיו בזמן הדפסה – קיומם של מיכלי דיו מיוחדים מאפשר החלפה של כל מיכלי הזיו במדפסת, מבלי להפריע לתהליך ההדפסה.

כיצד להתאים את המדפסת לצרכים שלי?

כדי למצוא את המדפסת שתעשה עבודות הדפסה באיכות הרצויה ועם זאת תהיה חסכונית, מהירה ונוחה לתחזוקה, חשוב לשאול מספר שאלות עיקריות על מנת למקד את החיפוש.

1. "אילו קריטריונים אני דורש מהמדפסת?"

• איכות ההדפסה - איכות הדפסה נקבעת על פי הרזולוציה של ראש הדיו.

• מהירות הדפסה - הדפסה מהירה נמדדת לפי איכות הדפסה בשילוב עם קצב הדפסה של מטר בשעה. מהירות הדפסה גבוהה מתחילה ב-12 מטר לשעה ומגיעה עד 37 מטר לשעה במדפסת הזרקת דיו מקצועית.

• עמידות הדיו – עמידות הצבע למשך זמן ובחשיפה למזג אוויר תלויה בסוג הדיו.
- הזרקת דיו על בסיס מים: דיו פיגמנטי (עם עמידות ארכיונית למספר שבועות), ודיו DYE (צבען) המיועדים לשילוט בתוך מבנה סגור.
- הזרקת דיו על בסיס סולבנט/ UV - דיו רעיל המשמש לשילוט חוץ ארוך טווח.

2. "האם אני זקוק לתוכנת הדפסה?"
שימוש בתוכנת הדפסה RIP מאפשר שיפור של יכולות ההדפסה וייעול תהליכי העבודה באמצעות כלים לעימוד, הכפלת קובץ, סידור הדפסה עבור כל ההדפסות יחד. לעומת זאת, הדפסה מהדרייבר של המדפסת דורשת הגדרה של כל קובץ בנפרד ויעילה עבור הדפסות בודדות עם הגדרות משתנות.

3. "מהן עלויות האחזקה של המדפסת?"
עלויות האחזקה כוללות צריכת צבע ונייר, טיפולים שוטפים ותיקון תקלות. כיצד מחשבים את עלויות האחזקה של המדפסת?
• כיסוי שטח הדפסה – צריכת הצבע מושפעת מגודל השטח שנצבע בכל הדפסה. למשל רמת הכיסוי הנדרשת להדפסת תמונות גבוהה מזו הנדרשת להדפסת טקסטים.

• צריכת צבע ביחס לרזולוציה - חשוב לדעת באילו תנאים נבדקת רמת צריכת הצבע של המדפסת משום שצריכת הצבע משתנה בהתאם לרזולוציה. רזולוציה גבוהה צורכת יותר דיו מרזולוציה נמוכה.

• ראשי מדפסת מתחלקים לשני סוגים
- ראש צבע מתכלה שניתן להחליף בעת הצורך ואינו מבצע ניקוי ראש אוטומטי.
- ראש צבע המבצע ניקוי אוטומטי בתום כל הדפסה באמצעות הזרמת דיו. ההחלפה התקופתית דורשת טיפול של טכנאי ומאפסת את כל הגדרות ההדפסה וחומרי הגלם שבוצעו.

4. "האם אני רוכש את המדפסת מחברה מקצועית?"
קולורטק מתחייבת למתן שירותי ערך ללקוחותיה, הכוללים: כיולים של המדפסת וחומרי הגלם, התאמה ותמיכה בתוכנות נלוות, ייעוץ, שירות אפליקטיבי של תוכנות וכמובן תקופת אחריות על המוצר.
 
שלום אורח!
» הרשמה

  » דף הבית  » צור קשר>  » מפת האתר    © קולורטק קסורלה, כל הזכויות שמורות.
Developed by Pixiesoft